PositionName and Linked Email
Principal: Ms. Theresa H. Buckler
Assistant Principal: Ms. Donna M. Weidner
Secretary to the Principal: Ms. Joan Bartz
Records Sceretary: Ms. Linda Battenfield
Instructional Resource Teachers: Ms. Dawn M. Kirkland
  Ms. Candice K. Berthiaume
School Counselor: Ms. Marie R. Isom
School Nurse: Ms. Catie Bonner
Pre-Kindergarten: Ms. Donna Dolinar
Pre-K Paraeducator: Ms. Deanna L. Schoenbauer
Pre-Kindergarten: Ms. Kimberly Winterwerp

Pre-K Paraeducator:

Ms. Patti Shumaker

Kindergarten: Ms. Hsuehping Musgrove
Paraeducator: Ms. Rebecca Knopp
Kindergarten: Ms. Meg Gough
Paraeducator: Ms. Trish Koerper
Kindergarten: Ms. Karen Windsor
Paraeducator: Ms. Paula Raley
Kindergarten: Ms. Jessica Daniels
Paraeducator: Ms. Jill Ayers
First Grade: Ms. Gail Brinsky
  Ms. Andrea Alderson
  Ms. Maya Dixon
  Ms. Chris Deibert
Second Grade: Ms. Patricia Davis
  Ms. Julia Warder
  Mr. David Taylor
 

Ms. Crissy Rackey

 Third Grade: Ms. Kaitlyn Wood
Ms. Sherri Jilek
  Ms. Kristen Frill
 

Ms. Alicia Ortega

 Fourth Grade: Ms. Shawn Hughes
 

Ms. Christy L. Stachelczyk

 

Ms. Susan Mileto

 

Ms. April L. Killion

Fifth Grade: Ms. Debra Amato
  Ms. Kim Edwards


Ms. Ashley Jenkins

Ms. Suzi Scarborough

Art: Mr. Gene Campbell
Media: Ms. April Wathen
Media Paraeducator: Ms. Kim Taylor
Music: Mr. Paul Christian
  Ms. Katherine M. Holm
Physical Education: Ms. Sabra Szczyglowski

Special Education:

Special Education:

Speech:

Ms. Mindy Tracy

Ms. Kathy Myers

Ms.  Kathy Therrien

Special Education Paraeducator: Ms. Janna Linkous
ISIC Paraeducator:  Mr. Bradley Sullivan
Building Service Manager: Mr. Duaine Johnson
Assistant Building Service Manager: Mr. Mathis Holton
Building Service Workers:

Mr. Jerome Reeves

Mr. Alvin Shade

Food Service Manager: Ms. Trish Quinn
Food Service Worker: Ms. Norma Kilroy
  Ms. Mary Hancock
  Ms. Sharon Murphy
  Ms.Tammy Wood
Occupational Therapist: Ms. Mary Pontorno
Physical Therapist:

Pupil Personnel Worker:

Ms. Kate Eggert

School Psychologist:

Ms. Stephanie Barnes